• بازاریابی با ایمیل

بازاریابی با ایمیل

منظور از بازاریابی با ایمیل ارسال ایمیل انبوه به کسانی که ما را نمی شناسند نیست، بلکه ارسال ایمیل به اعضای سایت خودمان است.یکی از مهم ترین ارکان بازاریابی اینترنتی، بازاریابی با ایمیل است. سایت هایی که برای جمع آوری ایمیل علاقه مندان تلاش نمی کنند و همچنین ایمیل های منظمی نمی فرستند احتمال موفقیت خود را بسیار کمتر می کنند.

حال به نکات کلیدی ایمیل مارکتینگ می پردازیم:

زمان مناسب برای ارسال
اگر ایمیل های شما برای افزایش فروش ارسال می شود بهتر است روزهای یکشنبه، دوشنبه یا سه شنبه ارسال شود. بهترین زمان ارسال در روز اول صبح است.
موضوع ایمیل جذاب باشد
هدف از موضوع ایمیل جلب توجه مخاطب است تا حدی که ایمیل را باز کند. عنوان ایمیل باید طوری باشد که کنجکاوی را تحریک کند. کل مطلب را در موضوع ایمیل نگویید.

متن ایمیل حرفه ای باشد
متن ایمیل باید طوری باشد که باعث تشویق خواننده به کلیک کردن لینک داخل ایمیل باشد. کافی نیست فقط اطلاع رسانی کنید، بلکه دلیلی برای مراجعه به سایتتان ارائه دهید.
حداقل دو یا سه بار لینک اصلی در متن ایمیل تکرار شده باشد
در چند جای متن ایمیل لینک صفحه ای از سایت را قرار دهید که می خواهید به آن مراجعه کنند. این کار احتمال کلیک شدن لینک را افزایش می دهد.
ایمیل امضای مناسبی داشته باشد
بهتر است در انتهای ایمیل اطلاعات تماس خود را قرار دهید و شاید بتوانید بهترین محصول یا خدمتتان را در امضا معرفی کنید.
متن ایمیل به اندازه کافی طولانی باشد
اگر متن ایمیل خیلی کوتاه باشد، مثلا فقط یک جمله باشد احتمال اسپم شدن آن بیشتر می شود. شاید بهتر باشد حداقل دو یا سه پاراگراف متن بنویسیم.
قبل از ارسال به اعضا به اکانت های خودتان ارسال کنید
برخی از ایمیل ها در سرورهایی مثل یاهو، جیمیل و … متفاوت دیده می شوند. قبل از ارسال به اعضا حتما ایمیل را به چند اکانت خودتان بفرستید.
سیستمی برای سنجش باز شدن و کلیک شدن ایمیل ها داشته باشید
اگر نتوانید نتایج بازاریابی با ایمیل را تحلیل کنید نتیجه چندانی کسب نخواهید کرد. اغلب سرویس های ارسال ایمیل امکان گزارش گیری را دارند.
روشی برای لغو عضویت لحاظ کنید
اگر کسی مایل به دریافت ایمیل از شما نیست باید بتواند به راحتی خود را از فهرست خارج کند.
برنامه ارسال منظمی داشته باشید
اگر خیلی زود به زود ایمیل بفرستید افراد زیادی لغو عضویت خواهند کرد. اگر خیلی دیر به دیر ایمیل بفرستید بسیاری از اعضا شما را به فراموشی خواهند سپرد و نرخ باز شدن ایمیل ها کاهش خواهد یافت. در بسیاری از کارها بهتر است حداقل یک ایمیل در هفته ارسال کنید.

© کپی رایت 2019 - تمامی حقوق این سایت متعلق به "رایان رسانه ایرسا" است.