• قوانین ضد اسپم میل چیمپ

قوانین ضد هرزنامه میل چیمپ

به عنوان ارائه دهنده خدمات بازاریابی ایمیل، ما قوانین ضد هرزنامه را بسیار جدی می گیریم. هرزنامه میتواند منجر به تاثیرات منفی برای همه کاربران ما شود، بنابراین مهم است که ایمیلهای شما مطابق با قوانین قابل اجرا باشد. همانگونه که در شرایط استفاده از پنل های میل چیمپ مشخص شده است و اقدامات حفاظتی زیادی را انجام می دهیم که فراتر از قوانین است تا به جلوگیری از هرزنامه و حفاظت از پلت فرم ما کمک شود.

در این مقاله، با  قوانین ضد هرزنامه که برای ایمیل اعمال می شود بیشتر آشنا خواهید شد .

این مقاله به عنوان یک منبع ارائه شده است، اما مشاوره قانونی نیست. ما پیشنهاد می کنیم با مشاور حقوقی در منطقه خود صحبت کنید تا بدانید که چگونه مقررات و قوانین ضد هرزنامه ها در مورد سازمان شما ممکن است اعمال شود.

شما مسئول هستید :

میل چیمپ مشتمل بر قوانین و مقرراتی است که همه کاربران باید از آن استفاده کنند. شما باید از خواسته های ضد هرزنامه MailChimp و هر گونه قوانین دیگر که ممکن است در مورد کسب و کارتان اعمال شود، پیروی کنید. در اینجا به مرور کلی از آنچه که شما مسئول هستید تا انجام دهید می پردازیم :

1- باید از الزامات ضد هرزنامه MailChimp که مطابق با قانون CAN-SPAM ایالات متحده است، پیروی کنید.

2- باید تعیین کنید که آیا هر کدام از قوانین ضد هرزنامه یا قوانین حفاظت از داده ها بر اساس کشوری که تجارت شما در آن قرار دارد، اعمال می شود و مطابق با آن قوانین است.

3- باید تعیین کنید که آیا هر کدام از قوانین ضد هرزنامه یا قوانین حفاظت از داده های جدید بر اساس کشور شما و یا مخاطبین شما قرار دارد و مطابق با آن قوانین است.

قوانین MailChimp

MailChimp در ایالات متحده واقع شده است و پلت فرم ایمیل ما مطابق با CAN-SPAM، قانون ایالات متحده است که ایمیل های تجاری و بازاریابی را تنظیم می کند. همچنین دارای برخی از قوانین اضافی برای حمایت از خدماتمان ، کاربرانمان و مخاطبین مورد نظر کاربران هستیم. در ادامه به مرور کلی از خواسته های ضد هرزنامه MailChimp برای ایمیل می پردازیم:

1- باید با شرایط استفاده ما موافقت کنید.

2-لیست ایمیلتان باید مورد تایید ما قرار گرفته باشد.

3-یک لینک لغو اشتراک باید در هر کمپین ایمیل شما ارسال شود.

4-شما باید اطلاعات تماس خود را در هر ایمیل تبلیغاتی که ارسال می کنید، از جمله یک آدرس پستی فیزیکی یا P.O. جعبه ای که می توانید نامه دریافت کنید را وارد کنید.

5- اطلاعات تماس یا موضوعی را  که می خواهید ار سال کنید را جعل نکنید.

6-شما باید شرایط استفاده از فروشگاه آنلاینتان را در خبرنامه خود درج کنید .

7-ایمیلهایی که از طریق MailChimp ارسال میکنید، باید با قانون US-SPAM ایالات متحده مطابقت داشته باشند، حتی اگر کسب و کار شما در خارج از ایالات متحده باشد.

CAN-SPAM چیست؟
همیشه برای ایمیل های تبلیغاتی خطر اسپم شدن وجود دارد و بازاریابان به دنبال راه هایی برای کمتر اسپم شدن ایمیل هایشان هستند و همانطور که در قوانین و الزامات میل چیمپ هم مشاهده کردید موضوع اسپم بسیارحائز اهمیت است . از سال 2003  قانون محافظت از کاربران اینترنت از ایمیل های اسپم و هر نوع ایمیل تقلبی تصویب شد. به گفته کمیسیون تجارت فدرال (FTC) Federal Trade Commission  این قانون شامل همه ایمیل های تبلیغاتی یا ایمیل هایی که در جهت معرفی محصول و تبلیغ آن هستند نیز می باشد. این قانون اصطلاحا CAN-SPAM نامیده شد.
سایت FTC جزئیات این قانون را برای کاربران به نمایش گذاشته است، اما لازم است بدانید برای کمپین های مشروع و ایمیل مارکتینگ قانونی، این قواعد بسیار ساده هستند.
به منظور مطابقت با قانون CAN-SPAM شما باید فقط به آدرس ایمیل هایی  تبلیغات ارسال کنید که آن آدرس ها را از منابع قانونی بدست آورده باشید مثل ایمیل اشخاصی که از طریق سایت و یا فرم ثبت نام بدست آورده اید.
دستورالعمل :
1-آدرس ایمیلی که با آن برای مشتریان ایمیل تبلیغاتی ارسال می کنید را طوری تنظیم کنید که اسم شرکت، یا نام مدیر و یا نام برندتان در ابتدای آن آمده باشد، یعنی این آدرس ایمیل باید آدرسی واقعی باشد. این بدین معنا است که آدرس های “From”  و  “Reply to”  باید از آدرس ایمیل های واقعی شما باشند. اگر نام خود و یا کسب وکارتان در ابتدای ایمیل و آدرس ایمیلتان ظاهر شود شما با قوانین مربوط به اسپم در تطابق هستید.
2-سعی کنید عنوان موضوع ایمیلتان دقیق و هوشمندانه باشد اما فریبنده نباشد مثلا جمله “شما 1000 دلار برنده خواهید شد” جمله فریبنده و بی پایه های است. اگر ایمیلتان عناوین گول زننده ای داشته باشد حتی اگر از فیلتر CAN-SPAM عبور کند کاربران آن را اسپم خواهند کرد. مثلا اگر در ایمیل شما بن تخفیفی وجود دارد جمله ای مشابه ” خرید بعدی 20% ارزان تر” مناسب است. سعی کنید از کلماتی مانند “رایگان”، “بشتابید” و حروف بزرگ(در صورت استفاده از حروف انگلیسی) و غلط املایی بپرهیزید زیرا کاربران را به اسپم کردن تشویق می کند.
3-ایمیل ارسالی خود را به طور واضح و دقیق با قالب ایمیل تبلیغاتی تنظیم کنید. بر اساس قوانین FTC راه حل مشخصی برای این کار وجود ندارد اما به سادگی و با قرار دادن کلمه تبلیغات یا Advertisement در ابتدا یا انتهای خبرنامه روش ساده و آسانی برای تطابق داشتن با قوانین FTC خواهد بود.
4-ایمیل تبلیغاتی خود را ساده و در عین حال قابل فهم برای همگان تنظیم کنید. سعی کنید تمامی اطلاعات حیاتی و مفید در دسترسی آسان برای خواننده باشد. مثل تاریخ انقضای پیشنهاد ویژه، محدودیت تعداد جوایز و یا بن های تخفیف، فرم عضویت، لینک سایت و …
5-بهتر است در انتهای خبرنامه شما آدرس پستی قید شده باشد. این آدرس باید آدرسی واقعی و قانونی از محل کسب و کارتان باشد. با قید آدرس بار دیگر قانونی بودن فرآیند ایمیل مارکتینگ خود را به FTC اعلام می کنید.
6-قسمتی را در خبرنامه تان در نظر بگیرید که مشتری بتواند هر زمان که تمایل داشت اشتراک خود را لغو کرده و ایمیل های شما را دریافت نکند. این فرآیند می تواند در متن خبرنامه و یا ابتدای آن قرار گیرد و جمله ای مشابه لغو عضویت و یا جملات مشابه قرار گیرد و لینکی برای آن در نظر گرفته شود. در فرآیند ایمیل مارکتینگ به این روند اصطلاحا ” opt-out ” می گویند. طبق قوانین FTC شما موظفید ظرف مدت 10 روز کاری این آدرس ایمیل های opt-out شده را از لیست های خود حذف کنید. فرایند opt-out نیاز به اطلاعات خاصی جز آدرس ایمیل برای کاربر ندارد.
© کپی رایت 2019 - تمامی حقوق این سایت متعلق به "رایان رسانه ایرسا" است.