• روشهای جمع آوری ایمیل مسافران

روشهای جمع آوری ایمیل مسافران

موتورهای وب سایت خود را روشن کنید

احتمالا شما در دوره های زمانی مختلف هزینه های زیادی را برای وب سایت خود انجام میدهید، تبلیغات در سایتهای مختلف، بالا آوردن سایت در نتایج جستجوی گوگل و هزینه طراحی وب سایت، هزینه های هاستینگ و … آیا فکر میکنید موتور وب سایت شما با تمام قوا برای شما کار میکند؟ با مروری که من روی سایت 10ها آژانس مسافرتی داشتم متوجه شدم که اغلب آنها از 5 درصد پتانسیلهای فروش وب سایت خود نیز استفاده نمیکنند.

ساده است، شما مثلا با یك هزینه ماهی 5/000/000 تومان در سایت پربینندهای مثل سایت ورزش 3 یك تبلیغ متوسط قرار میدهید، این تبلیغ شما ممکن است روزانه توسط چند صد هزار نفر دیده شود، از این چند صد هزار نفر چند صد نفر کلیك کرده و وارد وب سایت شما میشوند و از این چند صد نفر تعداد انگشت شماری به شما زنگ میزنند و از این تعداد شاید یك یا دو نفر در روز از شما خرید کنند.

به این نکته تا به حال فکر کرده اید؟ برنامه شما برای چند صد نفر دیگری که وارد سایت شما شده اند و به شما زنگ نزده اند و احتمالا در چند ساعت بعدی شما را فراموش کرده اند، چیست؟ هزینه هر کلیك در سایتی مثل ورزش 3، حدود 1000 تومان است، اگر به این نکته دقت نکرده اید، یعنی شما روزی چند صد هزار تومان را دور میریزد!

یکی از بهترین شیوه ها برای جلوگیری از ریزش بازدیدکنندگان، اجرای برنامهای برای گرفتن ایمیل آنها است، خیلی ساده است یك فرم عضویت خبرنامه در سایت خود قرار دهید و بگویید که با عضویت در خبرنامه به آنها چه خدماتی خواهید داد(مثلا آفر ویژه مسافرتی، اطلاعاتی در مورد مقاصد تورها و …) و آنها را ترغیب کنید که دوستیشان را با شما آغاز کنند .این گونه است که موتورهای وب سایت شما روشن شده و با تمام قوا شما را به پیش خواهد برد.
کانترهای شما ارزشمندتر می شوند
آژانس شما چند کانتر دارد؟ 5 تا، 7 تا، بیشتر؟
در روز هر کانتر با چند نفر صحبت میکند؟ 20 نفر، 30 نفر یا 40 نفر یا بیشتر؟ متوسط را در نظر میگیریم آژانس مسافرتی شما با 5 کانتر و زنگ خور 30 برای هر کانتر یعنی در روز همکاران شما با 150 نفر مشتری بالقوه صحبت میکنند و در ماه یعنی 4500 نفر شما تا کنون چه برنامه برای گرفتن اطلاعات این 4500 نفر داشته اید؟ احتمالا جواب شما این است: بابا اونقدر ما شلوغیم که اصلا تلفنها را هم نمیتونیم جواب بدیم مسافری که به شما زنگ میزند قبل از شما به 10 آژانس دیگر زنگ زده است و بعد از شما نیز احتمالا به 10 آژانس دیگر زنگ خواهد زد.

آیا بهتر نیست هر کانتر شما به جای پاسخ به 30 نفر به 20 نفر پاسخ داده و بتواند از آنها اطلاعات مناسبی از قبیل ایمیل و شماره تماس را بگیرد؟ اگر فقط موفق به دریافت ایمیل از 30 % درصد مسافران شوید ماهانه حدود 1500 نفر مسافر به دیتا بیس ایمیل شما افزوده خواهد شد و شما بعداز یك سال بیش از 15000 نفر مسافر بالقوه که با شما آشنا هستند را خواهید داشت.

پس با یك ایده ساده کانترهای خود را ارزشمندتر از قبل کنید، حتی شما میتوانید به مسئولین کانتر بابت دریافت ایمیلها هدیه بدهید، این ایمیلها بسیار ارزشمندتر از آن چیزی ست که شاید به آن فکر میکنید.

تبدیل شماره های موبایل به ایمیل

احتمالا شما هم دیتا بیسی از شماره موبایلهای مشتریان خود دارید، 5000 تا یا 7000تا یا شاید بیشتر، دیگر پیامك مانند قبل به واسطه حجم بسیار زیاد تبلیغات پیامکی جواب نمیدهد، چرا به فکر تبدیل آنها به احسن نیستید؟

چند جایزه در نظر بگیرید و به مشتریان خود پیامك بفرستید که برای شرکت در قرعه کشی آژانس شما و دریافت آفرهای ویژه مسافرتی آدرس ایمیل خود را به شما پیامك کنند! با چند بار برگزاری قرعه کشی بخش اعظم مشتریانتان به دیتا بیس ایمیل شما افزوده خواهد شد

یک مسافر چند بار با شما سفر می رود؟

 امیدوارم پاسخ سوال زیر برای آژانس شما منفی باشد.

آیا شما هم از آن آژانسهای هستید که مسئولیت خود را تا زمان فروش تور میدانید؟ بسیاری از آژانسها بعد از فروش خدمات، مشتری خود را رها میکنند.

آیا میدانید رها کردن یك مشتری که از شما خرید کرده است، به چه معناست؟

شما کسی را که بابت به دست آوردن و جلب اعتمادش کلی هزینه کرده اید را رها میکنید و دوباره با کلی هزینه جدید در جستجوی جذب شخص دیگری هستید!

به نظر شما این فرایند عجیب و تا حد زیادی غیر هوشمندانه نیست؟

چرا اینگونه فکر نمیکنید؟ به جای فروش یکباره با سود 100 هزار تومانی، به یک مشتری ده بار بفروشید با سود 80 هزار تومانی، 20 تومان باقی مانده را نیز برای جلب رضایت مشتری هزینه کنید. و هزینه های جذب مشتریان جدید را نیز در مسیر خیریه مصرف کنید، اینگونه هم 700/000 تومان بیشتر سود کرده اید و هم کار خیری نیز انجام داده اید !

در اولین گام فرمی تهیه کنید که توسط آن اطلاعات مشتریان از قبیل نام، نام خانوادگی، تلفن همراه و آدرس پست الکترونیکی و اجازه ارسال ایمیل به ایشان را از ایشان دریافت نموده و دیتا بیس خود را با مشتریانی که یکبار به شما اعتماد کرده اند تکمیل کنید.

مسافران حضوری، دوستان آینده شما
درست است که تعداد مسافران حضوری شما کم است، اما نگاه شما در بازاریابی باید به اینگونه باشد: یك نفر هم یك نفر است!
کانترهای فروش اطلاعات مسافران حضوری، چه آنهایی که خرید میکنند و چه آنهایی که خرید نمیکنند را با یك فرم ساده و توضیح دوستانه دریافت کنند و شما روزانه آنها را به دیتابیس ایمیل خود بیافزایید.
ممکن است آنها امروز با شما سفر نکنند و صندلی خالی شما سوخت شود، اما روز دیگر آنها مسافر شما خواهند شد و شما نزدیکترین انتخاب برای ایشان خواهید بود.
ایده های خلاقانه تر
یك لحظه از آژانس مسافرتی خود بیرون بروید و در یك کافی شاپ یا قهوه خانه بنشینید و خارج از صدای زنگ تلفنها و همهمه مسافران به ایده های دیگر فکر کنید، قطعا شیوه های جدیدی را پیدا خواهید کرد، چند نمونه از ایده های خلاقانه را ما با شما به اشتراك میگذاریم:
در قبال دریافت ایمیل مسافران، محصول رایگان بدهید:
در مورد مقاصد مسافران ایرانی چند کتابچه خیلی کوچك از اطلاعات مفید تولید کنید و آن را در وب سایت آژانس مسافرتی خود به رایگان برای دانلود بگذارید، فقط با این شیوه که ایمیل مسافر را گرفته و کتابچه را به ایمیل آنها ارسال کنید، به این شکل شما دیتابیسی از علاقمندان به سفر را به دیتابیس ایمیل خود خواهید افزود.

مسابقه برگزار کنید:

در مورد سفرنامه نویسی یا عکاسی با یك جایزه مناسب مسابقه برگزار کنید و ایمیل شرکت کنندگان در مسابقه را دریافت کنید، شما حتی میتوانید مسابقه خود را در سایتهای پربیننده تبلیغ کنید تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

به مسافران راضی بگویید تا دوستان خود را به شما معرفی کنند بعد از سفر به مسافران خود ایمیل زده و از آنها درخواست کنید در صورت رضایت از خدمات آژانس مسافرتی شما، دوستان خود را به شما معرفی کنند، قطعا کسی که خاطره خوبی از مسافرت با آژانس شما داشته باشد، دوستان خود را به شما معرفی خواهد کرد.

© کپی رایت 2019 - تمامی حقوق این سایت متعلق به "رایان رسانه ایرسا" است.