• برنامه ریزی برای ارسال ایمیلها

برنامه ریزی برای ارسال ایمیلها

تعداد ارسال ها به معنای بازدهی بیشتر نیست

تعداد زیاد ارسالها به معنی این نیست که شما بازدهی بیشتری از ایمیل مارکتینگ داشته باشید، حتی ممکن است اثر منفی نیز داشته باشد .
خود را جای مسافران بگذارید، آیا ارسالهای زیاد باعث آزار آنها خواهد شد؟

فضای وب و اینترنت با فضای سنتی متفاوت است، در صورتیکه مسافری از تعداد ارسال ایمیلهای شما ناراضی باشد، به راحتی و بدون هیچ گونه تعارفی از دریافت خبرنامه های شما انصراف خواهد داد. پس بهتر است تعداد ارسال ایمیلها را به گونه ای برنامه ریزی کنید که در حالت بهینه خود قرار داشته باشد.
به نظر من بهترین تعداد برای ارسال خبرنامه آژانسهای مسافرتی یك ارسال به صورت هفتگی و گاه گداری ارسال ایمیلهای تخفیف، تبریك و … است.
ارسالهای تعداد زیاد بعد از مدتی ممکن است تعداد باز شدن ایمیلهای شما را توسط مسافران کاهش دهد.

یک برنامه منظم داشته باشید

منظم بودن شما حس خوبی به مسافران خواهد داد، براساس توان خود در تولید محتوا یك برنامه منظم برای ارسال خبرنامه خود روی تقویم طراحی کنید و سعی کنید به صورت کامل به برنامه خود مقید باشد.

یك تقویم سالیانه روی دیوار اتاق کار خود چسبانده و زمانهای ارسال خبرنامه، ایمیلهای اعیاد و مراسم و … را مشخص کنید و طبق برنامه مشخص شده ارسالها را انجام دهید، مسافری که هر چهارشنبه از شما ایمیل دریافت میکند، دوست ندارد ایمیل خبرنامه را در روز دیگری دریافت کند.

هر از گاهی مشتریان خود را شگفت زده کنید

علاوه بر ارسال ایمیلهای هفتگی خبرنامهای گاه گداری شما میتوانید ایمیلهای تبلیغی خلاقانه برای مسافران خود ارسال نمایید.
مثلا ارسال یك تخفیف خیلی ویژه به مسافران، ارسال یك ایمیل تبلیغی هنرمندانه در آغاز تابستان، ارسال چند مقصد مناسب برای سفر در تعطیلات چند روزه و ….

با توجه به ارتباطی که در ارسال ایمیلهای خبرنامه ای شما با مسافران خود ایجاد کرده اید، اکنون مسافران آماده هستند که ایمیلهای تبلیغاتی شما را هم دیده و از آن برای سفر خود استفاده کنند.
در این بخش شما میتوانید تورهای لحظه آخری خود را نیز به مسافران خود ارسال کنید.

بهترین زمان را برای ارسال شناسایی کنید
زمان ارسال در ایمیل مارکتینگ یکی از پارامترهای مهم است، انتخاب نادرست زمان ارسال می تواند به شکل چشم گیری میزان باز شدن ایمیلهای شما را کاهش دهد(تا سقف 100درصد)، تحقیقات نشان میدهد که بهترین زمانها برای ارسال در طول شبانه روز ساعت 6 صبح و ساعت 2 بعد از ظهر است.
پیشنهاد من برای آژانسهای مسافرتی ساعت 6 روزهای چهارشنبه میباشد، اما بهترین شیوه برای رسیدن به بهترین زمان ارسال تست میباشد، در زمان شروع ارسال ایمیلهای خود چند روز را مشخص کرده و خبرنامه های خود را در هفته های اول در این روزهای متفاوت ارسال کنید و گزارشات ارسال ایمیل را ثبت کنید(تعداد باز شدن ایمیلها، و تعداد کلیكها)، به این شکل شما میتوانید بهترین زمان ارسال را برای آژانس مسافرتی خود پیدا کنید.
عنوان های خلاقانه معجزه می کند
روی طراحی عنوان ایمیلهایی که میخواهید ارسال کنید زمان بگذارید، عنوان مناسب میتواند معجزه کند. مسافران اولین چیزی که از ایمیل ارسالی شما می بینند، عنوان ایمیل است، عنوان مناسب برای ایمیل به صورت چشم گیری میتواند میزان باز شدن ایمیلهای شما را افزایش دهد.
فرض کنید انتهای تابستان است و شما میخواهید یك آفر ویژه تور آنتالیا را برای مشتریان خود ارسال کنید، کدام عنوان بهتر است:
عنوان اول: تور آنتالیا فقط 2/200/000 تومان
عنوان دوم: در آخرین روزهای تابستان در آنتالیا آب تنی کنید
عنوان دوم میتواند میزان باز شدن ایمیلها شما را به طرز چشم گیری بیشتر کند.

نکاتی در مورد طراحی عناوین ایمیل ها

بهتر است عنوان ایمیل یک جمله سوالی باشد مثلا: پارك آبی کوش آداسی را تجربه کرده اید؟
در صورت امکان عنوانهای ایمیل خود را شخصی سازی کنید مثلا: فربد اکوان عزیز، مقصد بعدی سفر شما کجاست؟

استفاده از اعداد و ارقام در عنوان ایمیلها توصیه میشود، مثلا: با یك میلیون تومان به کدام کشور میتوان سفر کرد؟
از عناوین غیر رسمی در ایمیلهای خود استفاده کنید، مثلا: صندلیهای ما خالی ست، با تخفیف باورنکردنی سفر کنید.
سعی کنید از محدودیت زمانی در عنوان ایمیلها استفاده کنید، مثلا: ارزان ترین قیمت برای تور آنتالیا تا 28 شهریور.
عناوین شاعرانه تر بهتر جواب میدهد، مثلا: پروازی دل انگیز با این آژانس هواپیمایی به کوش آداسی.

چگونه باید ایمیل ها را ارسال کنید

ابزار ما برای اجرای ایمیل مارکتینگ چیست؟ آیا با جیمیل یا یاهو می شود ایمیل مارکتینگ انجام داد؟ یا مثلا گروههای یاهو؟ آهان با این نرم افزارهای ویندوزی که قابلیت ارسال ایمیل را دارند، با آنها که حتما می شود؟
شما برای شروع ایمیل مارکتینگ نیاز دارید که یک نرم افزار ایمیل مارکتینگ حرفه ای خریداری کنید.سوال اینجاست اصلا چرا ما باید برای شروع کار یك نرم افزار ایمیل مارکتینگ خریداری کنیم؟
این نرم افزارها کارهای زیادی را برای شما انجام می دهند که هر کدام از آنها برای اجرای فرایندهای ایمیل مارکتینگ شما نیاز است مثلا :
1-زیرساخت های فنی پیچیده ای دارند که احتمال اسپم شدن ایمیل های ارسالی شما را کمتر می کنند.
2-از سرعت ارسال بالا برخوردار هستند؛ مثلا از طریق این نرم افزارها شما میتوانید 50/000 ایمیل را در کمتر از 1 دقیقه ارسال کنید.
3-به شما امکان شخصی سازی ایمیل ها را می دهند.
4-فرم اشتراك را در اختیار شما قرار می دهند تا از طریق آن لیست خود را جمع آوری کنید.
5-به شما سابقه کاملی از ایمیلهای ارسالی به یك شخص را ارائه می دهند.

6-عملیات نگهداری سالم لیست ایمیل را به صورت مرتب، برای شما انجام میدهند.
7-و از همه مهم تر اینکه به شما گزارشات کاملی از ایمیل های ارسالی را ارائه میکنند، چند نفر ایمیل شما را باز کرده، چند نفر اسپم کرده، چند نفر روی لینك های شما کلیك کرده، چه کسانی روی یك لینك خاص کلیك کرده اند.
و ….

ایده های خیلی خیلی خواندنی

مسافرانی که از شما خرید کرده اند را فراموش نکنید

یکی از ارزشمندترین سرمایه هایی که یك آژانس مسافرتی دارد، مسافرانی هستند که از آن آژانس خرید کرده اند.
آیا با خرید مسافر و تنظیم قرارداد کار شما با مسافر تمام میشود؟
شما با چند کار ساده میتوانید وفادری و رضایت این مسافران را به طرز چشم گیری افزایش دهید.

در ابتدا اطلاعات کامل مسافر (شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و آدرس ایمیل) را بگیرید و آنها را وارد نرم افزار ایمیل مارکتیگ خود کنید این چند ایده ساده را اجرا کنید:
برای هر تور مسافرتی خود یك PDF چند صفحه ای از اطلاعات مقصد و نکات سفر طراحی کنید و یك روز قبل از سفر این PDF را برای مسافران خود ارسال کنید.
یك فرم نظرسنجی در سایت خود قرار داده و یك هفته بعد از سفر یك ایمیل به مسافر خود زده و از او در مورد کیفیت خدمات سفر سوال کنید، بگذارید مسافر این حس را داشته باشد که شما همیشه همراه او هستید. اطلاعات مسافر را به خبرنامه هفتگی خود اضافه کنید. یك فرم ساده در وب سایت خود برای معرفی دوستان درست کنید و یك ماه بعد از سفر یك ایمیل به مسافران خود ارسال کنید تا در صورت رضایت از شما چند نفر از دوستان خود را به شما معرفی کنند. با همین چند کار ساده شما میتوانید در سفرهای بعدی هم در کنار مسافران قبلی خود قرار گیرد.

از مسافران خود برای تولید محتوا کمک بگیرید
شما میتوانید از توان کل مسافران خود برای تولید محتوایی با کیفیت استفاده کنید چیزهایی که مسافران مینویسند بیشتر به مسافران دیگر میتواند کمك کند.
مسافران شما میتوانند برای شما با هزینه اندك سفرنامه بنویسند، عکاسی کنند و ویدیو تولید کنند و حتی در مورد مکانهای دیدنی مطلب بنویسند، خیلی از مسافران به این کار علاقه دارند.
قبل از هر سفر به مسافران خود یك ایمیل ارسال کنید و از آنها بخواهید در رقابت تولید محتوای شما شرکت کرده و در صورت برنده شدن از شما جایزه بگیرند. با این کار شما با یك تیر دو هدف را نشانه میروید، هدف اول ارتباط بهتر با مسافران فعلی و هدف دوم تولید محتوای مناسب و با کیفیت برای مسافران بعدی.
© کپی رایت 2019 - تمامی حقوق این سایت متعلق به "رایان رسانه ایرسا" است.